O firmie

Skrócona historia:

Firma WILMAT to jedno z najstarszych przedsiębiorstw na polskim rynku motocyklowym. Została założona w maju 1991 roku przez Andrzeja Wiśniewskiego i Lecha Mateckiego. Początkowo miała swoją siedzibę w dawnych pomieszczeniach toruńskiego Polmozbytu, gdzie mieścił się serwis motocykli i motorowerów. Krokiem w kierunku rozszerzenia oferty firmy było otwarcie sklepu motocyklowego w centrum miasta. Początki nie napawały optymizmem. W pierwszym dniu działalności sklepu osiągnięto sprzedaż na poziomie… jednej świecy zapłonowej. Na szczęście z upływem czasu było coraz lepiej. Rozwój firmy był tak dynamiczny, że mały sklep szybko okazał się być zbyt ciasny. Główną siedzibę firmy przeniesiono do znacznie większych pomieszczeń, gdzie znalazła swoje miejsce hurtownia części i akcesoriów do motocykli. Kolejnych kilka lat rozwoju firmy sprawiło, że – mimo adaptowania kolejnych pomieszczeń – znów zaczęło brakować miejsca. Właściciele firmy podjęli więc decyzję o wybudowaniu obecnej siedziby.

Sprzedaż motocykli i quadów Suzuki WILMAT rozpoczął pod koniec 2006 roku. Ukończenie rozbudowy salonu i serwisu stworzyło dogodne warunki do ekspozycji, sprzedaży i obsługi pojazdów. Swoim zasięgiem działania toruński dealer obejmuje obszar województwa kujawsko-pomorskiego, chociaż docierają do niego klienci z całej Polski, którzy w poszukiwaniu konkretnego modelu, koloru, wyposażenia motocykla lub niestandardowych usług są gotowi pokonać znaczne odległości.

Salon i serwis znajdują się przy ulicy Gdańskiej 22 (wjazd od ulicy Olimpijskiej). Lokalizacja jest bardzo dogodna, bez względu na kierunek, z którego dojeżdża się do firmy. Trasa wjazdowa z kierunku Warszawy zbiega się tutaj ze zjazdem z obwodnicy, którą – unikając korków – można dojechać z kierunku Łodzi, Włocławka, Poznania, Bydgoszczy, Olsztyna i Trójmiasta.

Salon WILMAT jest największym tego typu przedsięwzięciem w Toruniu. Oferta dealerów konkurencyjnych marek motocykli albo stanowi dodatek do sprzedaży samochodów (przez co traktowana jest po macoszemu), albo jest mocno ograniczona przez trudności lokalowe.

Salon i serwis Suzuki to tylko część działalności WILMATU. Ogółem firma zatrudnia ok. 30 pracowników z czego 7 osób zajmuje się sprzedażą i serwisowaniem motocykli. Ten zespół to 4 mechaników oraz 3 sprzedawców, którzy pełnią również rolę doradców serwisowych. Pracownicy salonu zajmują się także obsługą kredytów oraz ubezpieczeń dla klientów.

Głównym atutem WILMATU jest elastyczność oferty oraz wychodzenie naprzeciw potrzebom klientów. Robimy wszystko, żeby ułatwić im wszelkie sprawy związane z zakupem, finansowaniem, rejestracją, ubezpieczeniem czy transportem motocykla. Nasi pracownicy to czynni motocykliści, którzy służą każdemu swoją wiedzą i doświadczeniem. Ta cecha nabiera coraz większego znaczenia, ponieważ rośnie wśród klientów salonów motocyklowych odsetek osób rozpoczynających swoją motocyklową przygodę lub wracających do dwóch kółek po wielu latach przerwy. To, że sami jesteśmy motocyklistami sprzyja także naszej współpracy z toruńskim środowiskiem motocyklowym.

Rozwój firmy to przede wszystkim rozszerzanie oferty o nowe pojazdy i akcesoria. W tym celu również prowadzi się rozbudowę siedziby firmy. W 2007 roku oddano do użytku drugą część salonu, w której znalazły swoje miejsce skutery, motorowery oraz sklep z częściami i akcesoriami. Na początek 2009 roku planuje się zakończenie kolejnego etapu rozbudowy, którego efektem będzie uruchomienie drugiego poziomu salonu, gdzie zostanie umieszczona ekspozycja i sprzedaż ubiorów motocyklowych, kasków oraz innych akcesoriów.